WSZYSTKO O DASZKACH SZKLANYCH | Szklane przeszycia i dachy
5
single,single-post,postid-5,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

Szklane przeszycia i dachy

f1

07 maja Szklane przeszycia i dachy

Wielkopowierzchniowe przekrycia dają dużo sposobów kształtowania architektonicznego budynku. Coraz więcej inwestorów docenia miłe dla oka i użytkowe walory przeszklonych powierzchni, a wszystko za sprawą szerokiej oferty systemów aluminiowych o wysokiej izolacyjności termicznej.

b2

 

Pomieszczenia, w których na co dzień przebywają wszyscy, powinny być doświetlane w sposób naturalny. Takie światło, jako najzdrowsze, posiada istotny wpływ na samopoczucie osób przebywających w budynku, zaś w miejscu pracy sprzyja poprawie jej wydajności. Obiekty wielkopowierzchniowe, np. galerie handlowe czy hipermarkety częstokroć gwarantują odpowiednie warunki doświetlania wnętrz rozproszonym światłem dziennym ze względu na dużą powierzchnię dachu. W budynkach tego typu najbardziej efektywnym sposobem stałego dostarczania równomiernie rozproszonego światła naturalnego są naświetla, świetliki lub pełne przeszklone dachy, które cechują się wielokrotnie większą efektywnością w porównaniu z oknami umieszczonymi w ścianach zewnętrznych. Okna dachowe dostarczają wielu sposobów kształtowania architektonicznego budynku z uwzględnieniem jego parametrów oświetleniowych, wentylacyjnych, a oprócz tego związanych z oddymianiem.

 

b1

 

Systemy świetlików i przeszkleń dachowych umożliwiają architektom tworzenie niepowtarzalnych, jasnych przestrzeni. Ich podstawowym atutem jest bezpretensjonalna estetyka oraz dodatkowo możliwość wariantowego zastosowania, tak wysoko cenione we współczesnym budownictwie. Łączenie okien dachowych z systemami fasadowymi umożliwia swobodę kształtowania konstrukcji. Okna dachowe mogą być, zarówno komponentem dużych konstrukcji świetlików, jak i przekryć dachowych o kącie nachylenia od 7 do 75°. Mało ważące konstrukcje aluminiowe, umieszczone wprost nad ciągami komunikacyjnymi, mogą stanowić ciekawy łącznik pośród częściami użytkowymi budynku.

Dostępne są różnorodne warianty wzornicze produktu – z niską lub wysoką ramą, z ukrytymi bądź widocznymi wkrętami mocującymi, a także oryginalne formy trapezowe. Aluminiowe ramy, w przeciwieństwie do konstrukcji stalowych, zmniejszają obciążenie dachu, dlatego możliwe jest wykonywanie nawet wielkich okien dachowych o powierzchni skrzydła do 2,7 m2 i masie do 120 kg, przeszkolonych szybami o grubości od 26 do 48 mm. Dzięki wąskim profilom okiennym uzyskuje się dużą transparentność przekrycia doprowadzając do środka znaczne ilości światła

 

 

6 506 komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.

wordpress theme powered by jazzsurf.com