WSZYSTKO O DASZKACH SZKLANYCH | Dach ze szkła – czy to możliwe
15763
single,single-post,postid-15763,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

24 paź Dach ze szkła – czy to możliwe

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Coraz częściej gdy przeglądamy poradniki mody budowlanej, pojawiają się bardzo ciekawe konstrukcje, w których coraz chętniej korzystamy z wykorzystywania szkła, które jest coraz mocniejszym produktem.Dzięki temu, możemy liczyć na przykład na bardzo ciekawe efekty w trakcie zimy, nocy, czy chociażby deszczu. W większości biurowców, już nie mamy zwykłych okien, są to już szklane ściany, które wzmacniane są dodatkowymi metalowymi filarami. Coraz częściej również decydujemy się na zastosowanie takich rozwiązań w naszych domach. Przykładem mogą być szklane balustrady na balkonach, lub wykorzystywane przy schodach. Tak samo od dawna już stosowane są okna dachowe, które bardzo dobrze doświetlają nasze domy! Jednak czy zastanawialiśmy się kiedyś nad czymś takim jak dach ze szkła?

 

daszek

 

Jest to bardzo efektowny sposób na stworzenie ciekawego budynku, jednak w domach rodzinnych może nie zdać on egzaminu z kilku prostych przyczyn. Przede wszystkim szklany dach może bardzo mocno wyziębić nasz dom w trakcie trwania zimy, a w lato bardzo mocno będzie go nagrzewał. Między innymi dlatego właśnie szklane dachy, stosowane  są przeważnie w dużych centrach handlowych, które są mocno dogrzewane w zimę i klimatyzowane w lato, innej możliwości raczej nie ma. Ten sposób wykończenia dachu, świetnie może sprawdzić się również w klatkach schodowych, na różnego rodzaju bardzo nowoczesnych blokowiskach, które raczej w dalszym ciągu uchodzą za te bardzo luksusowe. Inne budynki, na wzór niewielkich biurowców, mogą sobie również pozwolić na daszki szklane, pod którymi będzie można się schować podczas opadów atmosferycznych, a każdy podczas pracy w biurze powinien chociaż na kilka minut wyjść zaczerpnąć świeżego powietrza, ponieważ pozytywnie wpłynie to na nasze zdrowie i samopoczucie. Tego typu zadaszenie szklane, jest nieco tańsze niż na przykład cała konstrukcja dachu, jednak zastosowane musi zostać również szkło hartowane, które w dalszym ciągu nie należy do tanich materiałów.

 

Jak widać szkło coraz częściej nie służy nam tylko do produkcji okien

Jest to stale udoskonalany materiał, który pomaga nam na budowanie bardzo nietypowych budowli, które zrobią wrażenie dosłownie na wszystkich osobach, które nie będą przechodzić obojętnie. Jest to jednak w dalszym ciągu, bardzo droga formuła, ponieważ wymaga wykorzystywania specjalnego typu materiałów, które oczywiście nie zawsze należą do tanich, a do tego trzeba dołączyć dość skomplikowany sposób montażu, z którym nie każdy fachowiec będzie w stanie sobie poradzić.

6 317 komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.

wordpress theme powered by jazzsurf.com