WSZYSTKO O DASZKACH SZKLANYCH | Podstawowe zasady przy projektowaniu daszków szklanych
68
single,single-post,postid-68,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

Podstawowe zasady przy projektowaniu daszków szklanych

21 maja Podstawowe zasady przy projektowaniu daszków szklanych

Szkło jest materiałem coraz powszechniej wykorzystywanym w nowoczesnym budownictwie, choć nadal wiele osób z lekką obawą podchodzi to takich rozwiązań. Jednak współczesne techniki jego produkcji pozwalają na wykonanie tafli wytrzymałych na obciążenia i bezpiecznych w użytkowaniu, oczywiście pod warunkiem że wszystko zostanie odpowiednio zaprojektowane a następnie wykonane. Jednym z takich zastosowań, coraz częściej spotykanym nie tylko w domach jednorodzinnych, ale także w obiektach komercyjnych takich jak galerie handlowe, banki czy różnego rodzaju instytucje, są daszki szklane. Ich głównym zadaniem jest ochrona wejściowych drzwi do wnętrza budynku przed padającym z góry śniegiem albo deszczem, czyli dokładnie to samo, co robią tradycyjne odmiany daszków szklanych wykonane z dachówek albo blachy. Szkło doskonale zdaje egzamin w takich zastosowaniach, oczywiście odpowiednio dobrane do wielkości i sposobu montażu zadaszenia, a jedną z jego najważniejszych cech jest elegancki wygląd, nadający całej konstrukcji lekkości i delikatności.

daszek szklany

 

 

Daszki szklane wykonuje się z odpowiednich gatunków szkła, które pozwalają na wykorzystanie wszystkich walorów użytkowych przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa użytkowania. Bardzo ważnym etapem budowy takiego daszku jest dobranie grubości tafli szklanej, która będzie wykorzystana w konstrukcji. Za każdym razem grubość daszku szklanego być ona indywidualnie wyznaczona, a podstawowymi parametrami jakie należy uwzględnić są wielkość daszku i konstrukcja wsporników. Tu do dyspozycji jest ich kilka rodzajów, najbardziej popularne jest wykorzystanie belek stalowych oraz punktowych mocowań wraz z linkami podtrzymującymi. Ze względu na to, że w naszej strefie klimatycznej w czasie zimy często pada duża ilość śniegu, to w czasie projektowania takiej konstrukcji należy także uwzględnić obciążenia, jakie mogą powstać w wyniku zalegającej pokrywy śnieżnej. Aby daszek szklany spełniał swoje zadanie, to jego szerokość powinna być większa od otworu wejściowego co najmniej o metr, ważna jest także minimalna wysokość, która nie powinna być mniejsza niż 2.4 metra.

6 846 komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.

wordpress theme powered by jazzsurf.com