WSZYSTKO O DASZKACH SZKLANYCH | Rodzaje mocowań daszków szlanych
72
single,single-post,postid-72,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

Rodzaje mocowań daszków szlanych

10 cze Rodzaje mocowań daszków szlanych

Szkło jest od pewnego czasu bardzo chętnie używanym w budownictwie materiałem. Projektanci bardzo go lubią dzięki temu, że jest przeźroczyste i bardzo dobrze przepuszcza światło słoneczne, co pozwala na uzyskiwanie świetnych aranżacji. Poza tym jest bardzo dyskretne i nie rzuca się w oczy, często o tym, że jakiś element konstrukcyjny w ogóle jest, można się dowiedzieć jedynie po elementach mocujących.

 

 

Nie inaczej sprawa się ma z daszkami szklanymi, które są coraz częściej wykorzystywane zamiast ciężkich zadaszeń z dachówki czy blachy. Daszki szklane wykonuje się najczęściej z jednolitej tafli szkła, o wymiarach nieco przekraczających szerokość drzwi, i z reguły tafla ta jest zupełnie bezbarwna. Dzięki temu taki daszek szklany jest dyskretny, a jednocześnie doskonale spełnia swoje zadanie, czyli chroni przez niekorzystnymi warunkami. A o tym, że on jest nad wejściem do domu można się zorientować przede wszystkim po sposobie mocowania, których jest obecnie używanych kilka rodzajów.Aby dość ciężka tafla szkła mogła bezpiecznie wisieć nad drzwiami, potrzebuje naprawdę dobrego, solidnego podparcia.

 

Obecnie najbardziej popularne są dwa podstawowe rodzaje mocowań daszków szklanych, to znaczy przy pomocy odciągów i belek stalowych. Pierwszy rodzaj mocowania polega na tym, że daszek szklany od strony budynku jest przymocowany do ściany przy pomocy kilku niewielkich mocowań. Jednak ze względu na swoją konstrukcję nie dałyby rady utrzymać one ciężaru tafli, więc do jej drugiego końca przymocowuje się specjalne linki, a ich drugi koniec do ściany, kilkadziesiąt centymetrów nad mocowaniem daszka. Drugą odmianą mocowania takich konstrukcji są belki stalowe. Mają one najczęściej kształt odwróconej litery L, krótszy bok belki mocowany jest do ściany, natomiast na dłuższym kładzie się taflę szkła. O tym, jak długie i grube będą belki decyduje projektant, najczęściej w zupełności wystarczają dwie sztuki ale jeśli szklany daszek będzie szerszy, to może być konieczne dołożenie kolejnych. 

3 komentarze
 • car insurance quotes West Monroe LA
  Posted at 10:37h, 24 maja

  WOW, I haven’t made any dresses in years! I sewed my daughter a few sun dresses when she was growing up. I think I need to start on some of those for when she gives me a grand daughter……She gave me a grandson and I don’t think he would appreciate a dress,! lol

 • low income auto insurance South Bend IN
  Posted at 10:37h, 24 maja

  Thank you, Kelly. I appreciate it.Seems they caught our little scammer already. Nigeria, for all of its faults, is cracking down on the scammer population. more power to 'em!Hey, when are we going to see more out of you, girl? I'm missin' my Marino fix!

 • cheap full coverage auto insurance Van Nuys CA
  Posted at 10:39h, 24 maja

  Steven, don’t go overboard with your responses. I’m not a constitutional lawyer, but I read the writings of others who are.Please note I said above (my first sentence in this series of comments) I don’t see any need for a HoS definition because we don’t mention it in our constitution. I see a need for either the present Queen and the present GG or for a president. Nobody has to be defined as HoS. I have not conceded that the Queen can review a decision of the GG. I have said in the improbable event she tried to she would be gone as our Queen.And who is Nigel?

wordpress theme powered by jazzsurf.com